Przejdź do treści
Wczytuję...
11lut

Dezynfekcja? Tylko preparatem biobójczym

dezynfekcja płynem biobójczym

Na pograniczu tego co uznajemy za organizmy żywe i czego na pewno byśmy za nie nie uznali funkcjonują wirusy. Drobne cząsteczki, mniejsze od przeciętnej bakterii niemal stukrotnie, otaczają nas wraz z milionami innych mikroorganizmów. Dopiero kiedy wejdą w kontakt z życiem, ludzką komórką, przejmują kontrolę nad funkcjami odpornościowymi. Nasze przeciwciała są w stanie obronić się przed większością ataków drobnoustrojów bez pomocy z zewnątrz, chyba że…

26sty

Płyn do dezynfekcji powierzchni - jak powinna przebiegać dezynfekcja powierzchni?

dezynfekcja

Wraz z pojawieniem się nowego rodzaju koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, podjęto działania, które miały na celu szybkie ograniczenie rozwoju choroby, zachorowań i śmierci. Doszło do tego, że początkowo zużyto rezerwy podstawowych środków ochronnych nawet w szpitalach. Wykupione zostały niemal wszystkie dostępne zapasy maseczek raz środków dezynfekujących. Nie było ich nawet w aptekach. W marketach nie można było znaleźć spirytusu ratyfikowanego, który służył do wykonania domowego płynu do dezynfekcji. Sytuacja jednak szybko uległa poprawie. 

26sty

Płyn do dezynfekcji - jak dbać o stanowiska pracy w dobie pandemii?

praca

Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, wirus SARS-CoV-2 to rodzaj koronawirusa przenoszony drogą kropelkową. Oznacza to tyle, że materiał zakaźny znajduje się w tym aerozolu, który wdychamy podczas kichania lub kaszlu. Ponadto wirus ten może być przenoszony także drogą kontaktową. W praktyce wygląda to w ten sposób, że wystarczy dotknięcie powierzchni zakażonej i przeniesienie tego na usta, oczy lub nos. Na chwilę obecną nie posiadamy innych informacji na temat innych dróg, którymi moglibyśmy się zarazić.

26sty

Preparaty biobójcze – co powinniśmy wiedzieć?

preparaty

W związku z aktualną sytuacją panującą na świecie i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zapotrzebowanie na płyny do dezynfekcji i różnego rodzaju preparaty bakteriobójcze wzrosło gwałtownie. Początkowo doszło do sytuacji, że zaczęło brakować podstawowych środków higieny, takich jak płyny do dezynfekcji, maseczki jednorazowe i rękawiczki jednorazowe nawet w szpitalach i obiektach służby zdrowia. Sytuacja jednak została szybko opanowana.

26sty

Płyn do dezynfekcji w sklepie spożywczym, czyli zachowanie podstawowych środków ostrożności w dobie pandemii

sklep

Środki ostrożności, które powinniśmy zachować w związku z panującą pandemią, dotyczą naszych zachowań indywidualnych oraz przestrzegania zaleconych obostrzeń w przestrzeni publicznej. Do niej zaliczamy także różnego rodzaju sklepy. Szczególną ostrożność należy zachować w miejscach, gdzie dokonujemy zakupów spożywczych.

26sty

Płyn do dezynfekcji - jak prawidłowo i skutecznie z niego korzystać?

dezynfekcja

Zapewnienie pełnego dostępu do środków dezynfekujących jest nie tylko obowiązkiem szpitali i placówek służby zdrowia. W związku z aktualną sytuacją i panująca pandemią, w płyny do dezynfekcji wyposażone są już nie tylko nasze domostwa, ale również zakłady pracy oraz miejsca użyteczności publicznej. W każdym sklepie, restauracji, miejscach kultury, na wejściu znajdziemy instrukcję jak prawidłowo korzystać z płynu do dezynfekcji rąk zarówno wchodząc do danego miejsca, jak i z niego wychodząc.

26sty

Środki do dezynfekcji małych powierzchni

dezynfekcja

Rola dezynfekcji powierzchni w przeciwdziałaniu chorobom jest coraz powszechniej akceptowana, jednakże wciąż wiele jest niejasności, które otwierają drzwi do snucia kontrowersyjnych teorii i niedomówień.

Jak duże ryzyko zachorowania niesie dotykanie zakażonych powierzchni? Jakie środki do dezynfekcji małych powierzchni są najskuteczniejsze? Czy wirusy uodparniają się na płyny do dezynfekcji? Czy dezynfekcja szkodzi także nam?

25sty

Dezynfekcyjny czy biobójczy, a może antyseptyczny?

dezynfekcja

Mnogość produktów pomagających w walce z koronawirusem od początku pandemii stała się przytłaczająca. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się pandemii, rynek środków higienicznych bardzo się rozrósł, na półkach sklepowych pojawiły się preparaty o coraz dziwniejszych nazwach. Żel, płyn - w kwestiach typowo technicznych jest łatwo, kierujemy się własnym gustem, podejściem praktycznym, doświadczeniem. A co z samą funkcjonalnością produktu?

Subskrybuj Artykuły